O Mnie

Zdjęcia Dyplomów -> TUTAJ

Od kilkunastu lat zajmuję się refleksoterapią i holistycznym podejściem do zdrowia. Jest to moja największa pasja. Kiedy zafascynowałam się refleksologią i zaczęłam masować stopy - od razu otrzymałam pozytywny oddźwięk. Jednym z moich nauczycieli jest Krzysztof Bąkowski – terapeuta z wieloletnim doświadczeniem. On wprowadził mnie w tajniki masażu stóp i holistycznego pojmowania zdrowia. To dzięki niemu sama doświadczyłam cudownego działania refleksologii i kojącego podejścia łączącego ciało i psychikę. Od tego momentu zapragnęłam rozwijać i pogłębiać swoje zdolności. Wykonując masaże cały czas zdobywałam nowe umiejętności.
   

Ukończyłam kursy profesjonalnej refleksoterapii w Międzynarodowej Akademii Refleksologii i Terapii Meridianowej, po których otrzymałam dyplom refleksologa. Dzięki tej szkole mogłam zdobyć doskonały warsztat refleksologiczny – bardzo precyzyjną technikę masażu wg metody Inge Dougans, która połączyła współczesną refleksoterapię z teorią meridianów wykorzystywaną także w akupunkturze Tradycyjnej Chińskiej Medycyny.

Miałam również okazję uczestniczyć w kursie prowadzonym przez Alfredo Esposito Baldassarre – włoskiego mistrza refleksologii ze szkoły Zu Center. Pogłębiło to jeszcze moje zaangażowanie i rozwinęło umiejętności związane z intuicyjnym znajdowaniem miejsc na stopie i "czytaniem" ze stopy.

Dzięki tej edukacji oraz wieloletniemu pogłębianiu wiedzy i doświadczenia z dziedziny naturalnego podejścia do zdrowia wypracowałam własny styl pracy, w którym łączę zdobyte umiejętności z różnych technik pracy z ciałem, emocjami i energią.

Aby zachować dobrą formę psychiczną i fizyczną sama regularnie korzystam z refleksoterapii stóp.

Rozumiem połączenie ciała, myśli i emocji i ich wzajemnego wpływu na siebie oraz wielopoziomowość funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Moją drugą pasją jest psychoterapia i rozwój. Ukończyłam roczny kurs Psychologii Zorientowanej na Proces wg metody Arnolda Mindell'a. Przez trzy lata asystowałam w warsztatach rozwojowych dla kobiet prowadzonych przez psycholożkę i nauczycielkę Pracy z Procesem Agnieszkę Kramm. Przez dwa lata współtworzyłam grupę rozwojową "Matki Klanowe" pracującą na bazie opowiadań rdzennych Amerykanów i metod Pracy z Procesem. Uczestniczyłam w warsztatach amerykańskich psychoterapeutów jak Gary Reiss, Lane Arye, Dawn Menken, Amy i Arny Mindell.

Przez kilka lat zgłębiałam temat traumy obecnej w ciele, także tej z okresu dzieciństwa i sposoby radzenia sobie z nią. Mam świadomość jak ważne jest rozpoznanie, że mamy z nią do czynienia i zadbanie o wyciszenie i regulację układu nerwowego.

Rozumiem wpływ stresu związanego z przeżyciem konfliktu biologicznego, stresu emocjonalnego oraz fizjologicznego jako istotne czynniki mogące oddziaływać na nasze zdrowie. Uważam za pomocną świadomość tych czynników i wprowadzenie nowych wzorców w indywidualnej terapii.

W swojej pracy, jeśli jest taka potrzeba i jest to zgodne z życzeniem klienta, wykorzystuję bioterapię Reiki, ukończyłam I i II stopień u Leszka Boratyna.

Zdobyłam wiedzę na temat odżywiania i zasad Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Miałam możliwość uczestniczyć w wykładzie Cloude'a Diolosy w okresie jego pierwszych odwiedzin w Polsce oraz w wykładach Agnieszki Krzemińskiej.

Obecnie fascynuje mnie dieta witariańska oraz wpływ witamin, minerałów i bogactwa składników świata roślin na zdrowie ciała i samopoczucie psychiczne.

Mam wyższe wykształcenie ogrodnicze, które otrzymałam na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Moja praca magisterska dotyczyła ekologicznej uprawy warzyw. Żyjąc w wielkomiejskim środowisku uprawiam mikro rośliny i kiełki w domowych warunkach.

Uważam, że nie ma nic piękniejszego na świecie niż naturalna, czysta przyroda. Moim marzeniem jest to, by każdy z nas dbał o naszą wspólną planetę jak o swój dom, mając świadomość, że naturalny, czysty świat jest wartością i działa na korzyść nas wszystkich.