SPOSÓB DZIAŁANIA

Refleksoterapia działa na zasadzie łuku odruchowego w układzie nerwowym. Oznacza to, iż masaż receptorów (zakończeń nerwowych) na stopie aktywuje reakcje wewnątrz ciała: w narządach, gruczołach i tkankach organizmu. Receptory znajdujące się na stopach połączone są z organami poprzez Ośrodkowy Układ Nerwowy. Bodźce przekazywane do ciała w czasie refleksoterapii biegną w postaci impulsów nerwowych. Poszczególne miejsca na stopie są przyporządkowane konkretnym organom w ciele. Dzięki tej wiedzy stworzono MAPĘ STÓP. Poprzez odpowiednią stymulację receptorów powstaje cała reakcja łańcuchowa, powodująca pozytywne zmiany fizjologiczne we wszystkich układach organizmu.

Więcej dowiesz się wchodząc na ZDROWIE.

Liczne badania fizjologiczne i neurologiczne na ten temat prowadzone były już od XIX wieku. M.in. w Anglii prowadził badania H. Head, w Niemczech dr A. Cornelius, w Ameryce neurolog dr W. Fitzgerald, dr E. Bowers oraz dr J. Riley.

Wedle Tradycyjnej Medycyny Chińskiej przez stopy przebiega 6 najważniejszych meridianów – szlaków energetycznych. Uwzględniając w czasie terapii te punkty na stopach, które znajdują się na meridianach, pobudzamy i odblokowujemy przepływ energii witalnej ( Chi, prana ), która zasila wszystkie organy. Gdy ta energia swobodnie przepływa przez ciało jesteśmy zdrowi i pełni sił.