zdrowie

„Pomasuj mi gardło na stopie”

Na stopach znajduje się MAPA CAŁEGO CIAŁA, w sumie ponad siedem tysięcy zakończeń nerwowych, które mają połączenie z wszystkimi gruczołami, narządami i układami organizmu. Dzięki masażowi stóp dochodzi do głębokiej regeneracji całego organizmu, a poszczególne organy zaczynają pracować prawidłowo. Refleksoterapia uruchamia wewnętrzny proces zdrowienia.

Masując stopy można zauważyć, że są miejsca, które należy wzmocnić i takie które należy rozluźnić, te punkty są ważną wskazówką, która mówi o tym, co dzieje się w organizmie.

Terapia uciskowa na stopach działa bezpośrednio na cały organizm i powoduje szereg pozytywnych reakcji:

•  usprawnia procesy zdrowienia w przypadku każdego rodzaju schorzenia m.in.: problemy układu trawiennego, jelitowe, choroby mięśni i stawów, infekcje, stany zapalne, problemy górnych dróg oddechowych, grypa, astma, alergie, opuchlizny, układu moczowego, problemy skórne, depresja, bezsenność, chroniczne zmęczenie, likwiduje negatywne skutki menopauzy i wiele więcej..

•  reguluje pracę serca i pobudza krążenie krwi, a przez to dotlenia i odżywia tkanki ( m.in. reguluje ciśnienie krwi )

•  poprawia trawienie (pomaga na kłopoty ze zgagą, zaparciami, wzdęciami, zespół jelita nadwrażliwego...)

•  pomaga wyregulować gospodarkę hormonalną organizmu (m.in. przy chorobach tarczycy, zaburzeniach cyklu miesiączkowego, napięciu przedmiesiączkowym, cukrzycy)

•  wzmacnia system odpornościowy

•  skutecznie przynosi ulgę w bólu m.in.: przy bolesnych miesiączkach, bólach głowy, bólach mięśni, kręgosłupa, bólach artretycznych i reumatycznych, nerwobólach, rwie kulszowej

•  oczyszcza organizm z toksyn

Warto pamiętać o tym, że refleksologia jest doskonałą formą PROFILAKTYKI. Stopa ludzka potrafi sygnalizować zaburzenia w pracy organizmu na dwa, trzy lata wcześniej zanim zaczną one być odczuwalne w postaci poważnej choroby. Profesjonalne zabiegi mogą zlikwidować przyczyny problemu zanim pojawią się ich skutki.