REAKCJE ORGANIZMU W CZASIE I PO ZABIEGU

W czasie masażu w różnym stopniu można odczuwać bolesność poszczególnych receptorów, mogą się też pojawić takie odczucia w ciele jak np. ukłucia w poszczególnych narządach, ciarki, dreszcze, ciepło, można odpłynąć w sen lub skontaktować się ze swoimi emocjami i np. poczuć potrzebę popłakania.

W trakcie serii zabiegowej, w procesie uzdrawiania, mogą pojawić się symptomy detoksykacji wynikające z procesu samoregulacji organizmu. W zależności od fazy choroby i stanu organizmu pojawiają się one zwykle w ciągu 2-3 dni, czyli najczęściej trwają do następnego zabiegu. Ważne, aby przyjąć to jak naturalny, pozytywny proces w organizmie służący powrotowi do zdrowia i ostatecznej poprawie. Proces zdrowienia może też przejawiać się niezauważalnie, czasem objawy po prostu całkiem znikają i często zapominamy o tym, jak źle czuliśmy się wcześniej.

Każdy z nas jest inny, dlatego też wykonanie masażu dostosowane jest do potrzeb klienta/ki. Także doświadczenia w czasie zabiegu i po nim będą zindywidualizowane. W zależności od potrzeby danego organizmu proces uzdrawiania będzie przebiegał w specyficzny sposób i w specyficznym dla danej osoby czasie. Zależy to bowiem również od tego w jakiej fazie dolegliwości jest dany organizm. Jednak zawsze możemy liczyć na poprawę samopoczucia i relaks od samego początku.